DArdi forum
 
ForumForum  mhtmht  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  GalleryGallery  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Google vazhdon tė ndihmojė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mht-CreW
Administrator
Administrator


Male Numri i postimeve : 98
Age : 25
Location : Mitrovicė
Job/hobbies : Student
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Google vazhdon tė ndihmojė   Thu Apr 17, 2008 11:25 pm

Google vazhdon tė ndihmojė

Google, e cila me ndihmėn e programit Google Earth ofron incizime satelitore tė Tokės, sė bashku me Komisariatin e Lartė tė OKB-sė pėr Refugjatė (UNHCR) ka ofruar njė pamje tė re tė gjendjes sė refugjatėve nė vendet tė cilat kanė kriza me refugjatė.
Google Earth Outreach bazohet nė programet Google Earth e Google Maps dhe me ndihmėn e informatave shtesė ofron njė pasqyrė tė detajuar dhe me shumė shtresa tė krizave botėrore tė refugjatėve si dhe programeve nė ndihmė tė tyre, ka njoftuar Google duke paraqitur programin nė fjalė nė Gjenevė.
Shfrytėzuesit me ndihmėn e kėtij programi mund tė vizitojnė nė mėnyrė virtuale kampet e refugjatėve.

Me ndihmėn e ofertave tė reja internetit UNHCR dhe organizatat tjera humanitare mund tė planifikojnė mė mirė punėn e tyre edhe nė zonat mė tė largėta nė botė.

Nė fillim tė projektit, UNHCR ofron pamje nga llogoret e refugjatėve nė Ēad, Darfur, Kolumbi dhe Irak.

Pos kėsaj, "Google Earth Outreach" u ofron organizatave humanitare nė dispozicion veglat dhe burimet, derisa UNHCR ofron raportet aktuale, si dhe tė dhėna nė formė toni, video pėrshkrime si dhe fotografi.

Gjatė paraqitjes sė programit pėr mysafirėt e zgjedhur nė selinė e UNHCR-sė nė Gjenevė, zėvendėsi i Komisarit tė Lartė pėr refugjatė L. Craig Johnstone ka falėnderuar programin si njė mjet pėr ngritjen e vetėdijes mbi problemet e refugjatėve dhe ndihmėn.

"Google Earth i ofron UNHCR-sė njė platformė tė fuqishme me anė tė sė cilės pasqyrohet puna e rėndėsishme e UNHCR-sė nė zonat mė tė largėta dhe tė ndėrlikuara tė pėrndjekjes nė botė", ka deklaruar Johnstone.___________________________
Mht-Crew
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mht-crew.tk
 
Google vazhdon tė ndihmojė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
--->Mitrovica Hackers Team :: ..::Mht-CreW.Tk Forumi::.. :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: