DArdi forum
 
ForumForum  mhtmht  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  GalleryGallery  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mht-CreW
Administrator
Administrator


Male Numri i postimeve : 98
Age : 25
Location : Mitrovicė
Job/hobbies : Student
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim   Thu Apr 17, 2008 11:38 pm

Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullimNumri i viruseve, krimbave, trojanėve dhe formave tjera tė sulmuesve kompjuterikė ka kaluar kufirin prej njė milion sish, njoftojnė nga Symantec. Siē edhe ėshtė pritur, masa mė e madhe e sulmeve drejtohen kah kompjuterėt me sistemet operative tė Windowsit.
Kjo arritje “e rėndėsishme” ėshtė publikuar brenda raportit gjysmėvjeēar tė Symantec me emrin Internet Security Threat Report. Brenda raportit tė pėrmendur qėndron edhe e dhėna brengosėse se shumica e sulmuesve dashakeq tė kompjuterit janė krijuar apo hetuar pėr herė tė parė gjatė 12 muajve tė fundit.

Raporti i fundit Internet Security Threat Report mbulon periudhėn kohore gjashtėmujore tė fundit tė vitit 2007, kur nė Symantec kanė detektuar madje 499.811 sulme tė reja, qė sipas tė dhėnave tė tyre ėshtė rritje prej 136 pėr qind nė krahasim me gjashtė muajt e parė tė njėjtit vit.

Gjatė tėrė vitit 2007 nė Symantec kanė detektuar diē mė shumė se 700.000 sulme tė reja kompjuterike me tė cilėn gjė, numri i pėrgjithshėm i viruseve, krimbave dhe trojanėve tė cilėt detektohen nga softuerėt kundėr viruseve nga Symantec ėshtė ngritur nė shifrėn prej 1.122.311.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mht-crew.tk
 
Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
--->Mitrovica Hackers Team :: ..::Mht-CreW.Tk Forumi::.. :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: