DArdi forum
 
ForumForum  mhtmht  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  GalleryGallery  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Google nė kėrkim tė pedofilėve online

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mht-CreW
Administrator
Administrator


Male Numri i postimeve : 98
Age : 25
Location : Mitrovicė
Job/hobbies : Student
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Google nė kėrkim tė pedofilėve online   Thu Apr 17, 2008 11:52 pm

Google nė kėrkim tė pedofilėve onlineGjiganti i internetit me zgjidhjen e tij softuerike ėshtė kyēur nė punėn e organizatės joqeveritare amerikane NCMEC (National Centre for Missing and Exploited Children), e cila pos tjerash merret edhe me gjetjen dhe ndjekjen e pedofilėve online.
Kjo zgjidhje softuerike e Google ėshtė pėrpunuar pėr gjetjen dhe bllokimin e video-pėrmbajtjeve tė mbrojtura me tė drejtat autoriale nė shėrbimin YouTube, mirėpo tani ajo ėshtė pėrshtatur edhe pėr gjetjen e pėrmbajtjeve tė pedofilisė nė internet.

Programi nga Google pėrdorė algoritme tė avancuara tė cilėt duke njohur mostra tė caktuara nė pėrmbajtjet e internetit identifikon ato qė kanė tė bėjnė me pedofili.

Programi i paemėr i Google ėshtė pėrshtatur nė bashkėpunim me Technology Coalition Against Child Pornography pranė organizatės NCMEC. Ėshtė frikėsuese e dhėna sė NCMEC qysh prej vitit 2002 nė internet ka zbuluar mė shumė se 13 milionė fotografi dhe video me pėrmbajtje pedofilie.

www.missingkids.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mht-crew.tk
 
Google nė kėrkim tė pedofilėve online
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
--->Mitrovica Hackers Team :: ..::Mht-CreW.Tk Forumi::.. :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: