DArdi forum
 
ForumForum  mhtmht  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  GalleryGallery  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mht-CreW
Administrator
Administrator


Male Numri i postimeve : 98
Age : 25
Location : Mitrovicė
Job/hobbies : Student
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen   Thu Apr 17, 2008 11:59 pm

Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen

Nokia ka vendosur tė bėj njė hap tė madh pėr t’iu kundėrvėnė pajisjes mė tė popullarizuar celulare iPhone, pasi qė thashethemet pėr Nokian e re Tube po bėhen ēdo ditė e mė tė vėrteta.
Ekzistimin e Tube e ka vėrtetuar Tom Libretto, nėnkryetari i forumit Nokia nė fjalimin e e tij tė mbajtur nė konferencėn Evens Data nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Nė fakt, bėhet fjalė pėr njė pajisje celulare me tė cilėn pothuajse nė tėrėsi udhėhiqet nėpėrmjet ekranit tė ndjeshėm nė prekje, sikur edhe nė iPhone dhe shumė “humbės” tė quajtur “iPhone killer".

Nė fotografitė tė cilat kanė rrjedhur nė internet shihet tėrėsisht pjesa e pėrparme e cila ėshtė ekran, derisa emėrtimi i plotė i kėsaj pajisje multimediale do tė duhej tė ishte Nokia 5800 Tube. Tė dhėnat e varfra mbi Nokian e re janė se ka ekran prej 3.2 inēėsh me mundėsi tė paraqitjes sė 16 milionė ngjyrave, sigurisht do tė jetė 3G qė aktualisht ėshtė pėrparėsi ndaj iPhone-it.Opsionet standarde do tė janė lidhje Wi-Fi, bluetooth, sigurisht edhe GPS si dhe kamerė prej 3.2 megapikselėsh. Softuer i cili do tė bashkojė tė gjitha funksionet e Tube-it me gjasė do tė jetė ndonjė Symbian i prodhuar veēanėrisht pėr kėtė pajisje. Tė dhėnat e fundit flasin pėr dalje pėr televizion dhe peshė prej 104 gramėsh. E vetmja qė mbetet ėshtė tė presim me durim edhe njė tentim tė pajisjes celulare e cila do tė tentojė tė ndalojė superfuqinė e iPhone-it.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mht-crew.tk
 
Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
--->Mitrovica Hackers Team :: ..::Mht-CreW.Tk Forumi::.. :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: