DArdi forum
 
ForumForum  mhtmht  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  GalleryGallery  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Paladino: Nuk do tė lėvizi nga Juventusi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dardi
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 69
Age : 27
Location : Mitrovica
Job/hobbies : Student
Humor : dardi
Registration date : 05/01/2008

MesazhTitulli: Paladino: Nuk do tė lėvizi nga Juventusi   Sat Apr 19, 2008 9:58 amRafael Paladino, i cili shėnoi njė gol nė fitoren e Juventusit ndaj Parmės, ka pohuar se do tė bėjė ēmos qė me paraqitjet e tij ta bind trajnerin, Klaudio Ranieri, por edhe drejtuesit e klubit qė e ka vendin nė fanellėn bardhezi.
“Paraqitjen time tė mirė ndaj Parmės dhe golin e shėnuar ia dedikoj Ranierit. Mė vjen mirė qė trajneri ma dha mundėsinė e aktivizimit gjatė tėrė 90 minutave dhe ia bėra vetės njė dhuratė shumė tė bukur pėr ditėlindjen”, ka theksuar Paladino, i cili tė enjten festoi ditėlindjen e 23-tė. Mediat italiane kanė spekuluar kohėt e fundit se Paladino ėshtė pėrfshirė nė marrėveshjen, e cila do tė sjellė tek “Zonja e Vjetėr” sulmuesin brazilian tė Palermos, Amauri. Megjithatė, Paladino ka thėnė se nuk i shkon mendja tė largohet nga Juventusi, veēmas duke pasur parasysh faktin qė edicionin e ardhshėm bardhezinjtė do tė marrin pjesė nė Ligėn e Kampionėve. “Do tė bėjė ēmos qė t’i bind drejtuesit e klubit pėr tė qėndruar kėtu. Kjo fanellė ėshtė gjėja mė e bukur qė mund tė ketė njė lojtar nė karrierėn e tij. Kam pasur oferta pėr tė ndėrruar mjedisin, por nuk e kam ndėrmend ta bėjė njė gjė tė tillė. Shpresoj qė edicionin e ardhshėm do tė jap kontributin e duhur qė Juventusi tė jetė i suksesshėm nė Ligėn e Kampionėve, por edhe nė Serie A”, ka pėrfunduar mesfushori Paladino.

Burimi i lajmit:
www.juventus.com

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mht-crew.albanianforum.net
 
Paladino: Nuk do tė lėvizi nga Juventusi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
--->Mitrovica Hackers Team :: ..::Mht-CreW.Tk Forumi::.. :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: