DArdi forum
 
ForumForum  mhtmht  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  GalleryGallery  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 iPhone i ri 3G

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mht-CreW
Administrator
Administrator


Male Numri i postimeve : 98
Age : 25
Location : Mitrovicė
Job/hobbies : Student
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: iPhone i ri 3G   Fri Jun 13, 2008 10:18 pm

Apple ka paraqitur iPhone-in e ri tė pėrmirėsuar sipas standardeve 3G, me lidhje mė tė shpejtė nė internet dhe navigim satelitor, dhe atė me ēmim mė tė lirė, prej 200 dollarėsh. Qėllimi i kompanisė ėshtė qė deri nė fund tė vitit tė shes 10 milionė pajisje tė tilla.
Analistėt kanė vlerėsuar se Apple ka zvogėluar ēmimin e pajisjes sė tyre multimediale dhe e ka pėrmirėsuar sipas tė ashtuquajturave standarde 3G, gjeneratės sė tretė tė telefonave celularė, pėr ta pėrmbushur qėllimin e kompanisė pėr tė shitur 10 milionė iPhone deri nė fund tė vitit 2008.

Modeli iPhone prej 8 gigabajt do tė shitet pėr 199 dollarė nga 11 korriku i kėtij viti, ka lajmėruar Apple. Modeli prej 16 gigabajt do tė kushtojė 299 dollarė.

Shitja e iPhone do tė fillojė njėkohėsisht nė 22 shtete tė botės.

Apple ka nėnshkruar marrėveshje me operatorėt e telefonisė mobile nė gjithsej 70 shtete, tė cilėt do tė mbėshtesin iPhone-in e ri.AT&T, operator ekskluziv pėr celularin multimedial tė Apple nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pohon se parapagimi i tij mujor pėr iPhone do tė fillojė me 39.99 dollarė, plus 30 dollarė pėr bartje tė pakufizuar tė dhėnave. Kjo ėshtė 10 dollarė mė shtrenjtė nga parapagimi mė i lirė pėr gjeneratėn e parė tė iPhone.

Futjen e Applet nė tregun e telefonave celularė e kanė pėrcjellė ankesat pėr shkarkim tė ngadalshėm tė dhėnave nga interneti apo dėrgimi i fotografive me anė tė e-mailit tek gjenerata e parė e iPhone, prandaj Apple paralajmėron se iPhone i ri 3G do tė jetė dyfish mė i shpejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mht-crew.tk
 
iPhone i ri 3G
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
--->Mitrovica Hackers Team :: ..::Mht-CreW.Tk Forumi::.. :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: