DArdi forum
 
ForumForum  mhtmht  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  GalleryGallery  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 IPKO po sillet mire

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mht-CreW
Administrator
Administrator


Male Numri i postimeve : 98
Age : 25
Location : Mitrovicė
Job/hobbies : Student
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: IPKO po sillet mire   Sat Jun 14, 2008 12:49 pm

Nuk e di perse me eshte dhene qe te percjelle veprimet e IPKO’s mirepo eshte dicka qe nuk po mundem qe te mos shkruaj. Qysh ne fillim te kesaj dite, vijne lajme freskuese te cilat jane te mireseardhura per mua dhe ne anen tjeter inspirim qe te shkruaj edhe dic me shume. Nata e mbremshme ishte plote stuhira nga komentuesit e shumte ne artikullin e djeshem per IPKO Postpaid.IPKO bashk ka hapur zemren dhe po tregohet ‘shume bujare’ duke ia bashkangjitur pakos se postpaid edhe nje USB celes me madhesi prej 2GB. Eshte mbreselenese dhe shtytese per klientet qe planifikojne te marrin postpaid, ndoshta jane me fat vetem te paret. Megjithse prej eksperiences time ne boten e marketingut e di qe kjo eshte vetem shantazh pasiqe ata ndoshta do t’i dhurojne USB bonusin te gjithe atyre qe do te marrin postpaid. Por disi duhet ti terheqesh masen, apo jo?

Megjithate, po supozoj se nje kjartesim i situates nga ana ime eshte i nevojshem prandaj po e bej. Po i rendis ne pika kyce detajet qe vlejne te theksohen:

Ne artikulli qe kam shkruar dje nuk deklaroj qe IPKO ka mashtruar klientet ne ndonje menyre. Ajo qe une ia mvesh IPKO’s eshte manipulimi publik qe ka bere me konsumatoret. Respektivisht, baneri me informata jo reale nga cmimi me te cilin vertet produkti ofrohet.
Nuk jam favorizues i VALA, nuk e kam mbrojtur e aq me pak nuk kam deklaruar qe VALA eshte me e mire se IPKO, qe ne realitet nuk eshte.
Perdorimi i fjaleve prej dhe deri ka qene jo i mirefillte dhe ne menyre jo adekuate. Mbase kjo do te evitonte habin qe ka shkaktuar ne kalimtaret, renditja duhet te ishte prej > deri e jo e kunderta. Nje shqipfoles mund ta verej kete pa pas nevoj per tutor shtese.
[Pergjigje per Arben Zeken dhe Vesen] Dizajneret qe qenkan te angazhuar ne billboard’at dhe dizajnet e IPKO’s ndoshta nuk e kan verejt hapsiren mes shkronjave ne llogon tuaj. Me shume duket si IPICO sesa qe perngjan IPKO. Kuptohet kjo verehet vetem ne afersi, pse te shikohet nga 20metra eh, Vesa?
Postpaid qe po ofron IPKO eshte definitivisht me i liri ne treg. Kur kemi parasysh qe ekzistojn vetem dy kompetitor: VALA & IPKO. Ska me.
Mirepo menyra e transmetimit te produktit tek klienti duhet te jete me e sinqerte
Besoj qe pikat me larte ju qetesojne sadopak mllefin qe keni mundur ta krijoni per mua. Sidoqofte, une do t’a mirrja postpaid dje, sikur te mos vinte era djerse dhe te mos pritja ne rend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mht-crew.tk
 
IPKO po sillet mire
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
--->Mitrovica Hackers Team :: ..::Mht-CreW.Tk Forumi::.. :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: