DArdi forum
 
ForumForum  mhtmht  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  GalleryGallery  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Publikohet kėnga e shumėpritur NiTi-BronX- Pėr Mitrovicė.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mht-CreW
Administrator
Administrator


Male Numri i postimeve : 98
Age : 25
Location : Mitrovicė
Job/hobbies : Student
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Publikohet kėnga e shumėpritur NiTi-BronX- Pėr Mitrovicė.   Fri Nov 28, 2008 1:56 pm


Intervist me themelusin e grupit NB nga Mitrovica.Nė intervistėn qė kemi bėrė me NiTi - BronX na tregoj gjithqka rreth kėngės dhe albumit tė tyre tė ardhshėm.


Mht-Crew : Kush ėshtė Niti-BronX dhe prej nga vjen?

NiTi BronX : Okej NiTI-BronX-i Osht 1 reper i ri 16 vjet pi Mitrovices me rep kom fillu pi 11 vjeq qashtu veq tu mer me texte po pa ingjizu kong qitash n'vitin 2007 e kom formu 1 grup NB n`to jon 50 members mashalla. Bardhyli, Valdrini, Ehadi, Fitimi, Florimi, Dakla, Faruku Edzoni, Promaja etj. NB-it jon N'ritje shoki. Respekt per krejt ata qi dhojn respekt per neve.

Mht-CreW : Qfar inspirimi tė erdhi pėr ta kompozuar kėtė kėngė?

NiTi BronX : Inspirimi per kongen per Mitrovic um ka ardh tu i pa qito ngjarje qi po dojn me ndodh flitet per bankimunin per qato 6 pikat e k*** qi demek po dojn me na nda Mitrovicen. Mitrovicen smun me ma nda vullkani e po ma ndan bankimuni n`kit kong fol krejt realitet kjo kong osht edhe pak frymzuese per krejt shqiptart qi mos me flejt me dit per qka u derdh gjaku qeshtu.

Mht-CreW : Qka mendon pėr tė ardhmen?

NiTi BronX : Smendoj hiq uauhuha hajgare po per t'ardhemen osht n'plan albumi Gjak Shqiptari qi pritet me dal vitin tjeter 2009 Ko me pas shum kong t'mira per publiken jon krejt per shqiptar qysh jena ardh deri qitu sa sfida i kena kalu sa sakrifica e mos me haru qi kena gjak t'shqiptarit qeshtu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mht-crew.tk
 
Publikohet kėnga e shumėpritur NiTi-BronX- Pėr Mitrovicė.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
--->Mitrovica Hackers Team :: ..::Mht-CreW.Tk Forumi::.. :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: